Nie żyje jednen z ostatnich białych nosorożców

Czas czytania: 1 min

O śmierci Noli - 41 letniej samicy nosorożca białego, poinforował Park Safari w San Diego w USA,  którego nosorożec był popularną atrakcją od 1989 roku.



W dniu 13 listopada, Nola przeszła operację drenażu ropnia biodrowego, jednak jej stan zdrowia pogorszył się i w niedzielę została uśpiona.

Na świecie pozostały już tylko 3  białe północnoafrykańskie nosorożce, które są pilnie strzeżone w Ol Pejeta Conservancy w Kenii. Populacja białego nosorożca północnoafrykańskiego została drastycznie zmniejszona przez działania kłusowników, którzy zabijali zwierzęta dla ich rogu. Od 2008 roku gatunek został uznany za wymarły w naturalnym środowisku.

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Mężczyźni w „mundurach” zaczepiali cudzoziemców. Policja bada samozwańcze patrole w Warszawie

  2. 2

    Trump wraca do Ukrainy. Europa nie chce układu pokojowego ponad głowami Kijowa

  3. 3

    Incydent na kanale La Manche. Rosyjska fregata oddała strzały przy brytyjskim jachcie

  4. 4

    „Mąż Kaczyńskiego” – Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi

  5. 5

    Kasyna online oferujące natychmiastowe wypłaty – gdzie ich szukać?