23 listopada 2015
Nie żyje jednen z ostatnich białych nosorożców
Czas czytania: 1 min

O śmierci Noli - 41 letniej samicy nosorożca białego, poinforował Park Safari w San Diego w USA, którego nosorożec był popularną atrakcją od 1989 roku.

W dniu 13 listopada, Nola przeszła operację drenażu ropnia biodrowego, jednak jej stan zdrowia pogorszył się i w niedzielę została uśpiona.
Na świecie pozostały już tylko 3 białe północnoafrykańskie nosorożce, które są pilnie strzeżone w Ol Pejeta Conservancy w Kenii. Populacja białego nosorożca północnoafrykańskiego została drastycznie zmniejszona przez działania kłusowników, którzy zabijali zwierzęta dla ich rogu. Od 2008 roku gatunek został uznany za wymarły w naturalnym środowisku.
Opracowanie: Darek Frach
Najczęściej czytane
-
1
Mężczyźni w „mundurach” zaczepiali cudzoziemców. Policja bada samozwańcze patrole w Warszawie
-
2
Trump wraca do Ukrainy. Europa nie chce układu pokojowego ponad głowami Kijowa
-
3
Incydent na kanale La Manche. Rosyjska fregata oddała strzały przy brytyjskim jachcie
-
4
„Mąż Kaczyńskiego” – Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi
-
5
Kasyna online oferujące natychmiastowe wypłaty – gdzie ich szukać?