Szukaj w serwisie

×
11 października 2015

Polska – Irlandia 2:1! Jedziemy na Euro 2016 do Francji!

W 13 minucie - po rzucie rożnym wykonanym przez Pawła Olkowskiego piłka wylądowała pod nogami Krychowiaka na 20 metrze, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy słupku.

I choć już minutę później Michał Pazdan faulując na linii pola karnego Shane'a Longa, za co sędzia podyktował rzut karny, zmienił wynik na 1:1, to w 41. minucie Robert Lewandowski strzelił gola, dzięki któremu Polska wygrała z Irlandią 2:1. Tym samym Reprezentacja Polski awansowała do turnieju finałowego Euro 2016 we Francji i po raz trzeci z rzędu zagra na mistrzostwach Europy.

POLSKA !!!!!!!!!!! 󾓥🇱⚽️󾓥🇱⚽️󾓥🇱

Posted by Kuba Błaszczykowski on Sunday, 11 October 2015

Niedziela 11 października zapisze się w historii polskiej piłki. Reprezentacja Adama Nawałki w bardzo dobrym stylu wywalczyła awans na Euro 2016. Polacy po emocjonującym meczu z Irladią schodzili z murawy Stadionu Narodowego jako zwycięzcy.

Wygląda na to, że polscy fani piłki nożnej nareszcie doczekali się reprezentacji z prawdziwego zdarzenia. W zespole nie tylko podczas meczu z Irlandią i całych eliminacji można było zaobserwować świetną atmosferę i zgranie z każdym kolejnym meczem.

W drugim meczu o stawkę w grupie D Niemcy pokonali Gduzję 2:1. Polska reprezentacja zajęła drugie miejsce, co w niczym nie umniejsza ich sukcesu.

Zza kulis, sukcesem naszej reprezentacji podzielił się na Twitterze Arkadiusz Milik, który z powodu kontuzji nie mógł wystąpić przeciwko Irlandii.