Turniej Czterech Skoczni – Złoto i Srebro dla Polaków!

Czas czytania: 1 min
fot. Grzegorz Momot

65 Turniej Czterech Skoczni zdominowany przez Polaków. Złoty medal dla Kamila Stocha, srebro dla Piotra Żyły a na piątym miejscu Maciej Kot.

Po trzech konkursach TCS Kamil Stoch tracił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej cyklu Norwega Daniela Andre Tandego 1,7 pkt. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pierwszej serii z nawiązką odrobił stratę i przed rundą finałową miał 2,8 pkt przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W decydującej rozgrywce był bezkonkurencyjny i został drugim Polakiem po Adamie Małyszu, który wygrał ten prestiżowy cykl.

W konkursie brało udział sześciu Polaków i wszyscy awansowali do serii finałowej.

Opracowanie: Anna Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Magdalena Środa: Pomału przechodzimy z ustroju dyktatorskiego w totalitarny. Jest ohydnie, lepko, wstrętnie…

  2. 2

    JOMO: nareszcie modne jest nicnierobienie

  3. 3

    Elektronika bez baterii: co naprawdę odkryli naukowcy

  4. 4

    Niemcy i Francja wykluczają Polskę z projektów zbrojeniowych

  5. 5

    Twórcy Claude’a biją na alarm: AI może wymknąć się spod kontroli