6 stycznia 2017
Turniej Czterech Skoczni – Złoto i Srebro dla Polaków!
Czas czytania: 1 min
65 Turniej Czterech Skoczni zdominowany przez Polaków. Złoty medal dla Kamila Stocha, srebro dla Piotra Żyły a na piątym miejscu Maciej Kot.
Po trzech konkursach TCS Kamil Stoch tracił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej cyklu Norwega Daniela Andre Tandego 1,7 pkt. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pierwszej serii z nawiązką odrobił stratę i przed rundą finałową miał 2,8 pkt przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W decydującej rozgrywce był bezkonkurencyjny i został drugim Polakiem po Adamie Małyszu, który wygrał ten prestiżowy cykl.
W konkursie brało udział sześciu Polaków i wszyscy awansowali do serii finałowej.
Opracowanie: Anna Frach
Najczęściej czytane
-
1
Magdalena Środa: Pomału przechodzimy z ustroju dyktatorskiego w totalitarny. Jest ohydnie, lepko, wstrętnie…
-
2
JOMO: nareszcie modne jest nicnierobienie
-
3
Elektronika bez baterii: co naprawdę odkryli naukowcy
-
4
Niemcy i Francja wykluczają Polskę z projektów zbrojeniowych
-
5
Twórcy Claude’a biją na alarm: AI może wymknąć się spod kontroli