Szukaj w serwisie

×
20 stycznia 2018

Kamil Stoch wicemistrzem świata

Kamil Stoch, który ostatnio jest w świetnej formie został srebrnym medalistom mistrzostw świata w lotach narciarskich. Nowym mistrzem świata jest Norweg Daniel Andre Tande. Norweski skoczek wygrał z Kamilem Stochem o 13,3 punktu.

Mistrzostwa w lotach wyglądają inaczej niż konkursy Pucharu Świata. Liczą się cztery skoki, dwa oddano już w piątek, w sobotę tylko jeden, drugi, ze względu na silny wiatr został odwołany. Walter Hofer, szef światowych skoków nie pozwolił ryzykować zdrowia zawodników.

- Wiedziałem, że jestem w stanie skoczyć jeszcze dalej i zdawałem sobie sprawę, że pewne rzeczy mogłem zrobić lepiej. Przygotowywałem się na czwartą próbę i nagle dostaję informację, że jej nie będzie. Wtedy poczułem delikatny zawód. Mam jednak świadomość, że nie mogę na nic narzekać – powiedział Kamil Stoch.

Świetny start

Po piątkowych próbach, Kamil Stoch był trzeci, do lidera, Norwega Daniela-Andre Tandego tracił 17,8 punktu. Drugi był Niemiec Richard Freitag z 7 punktową przewagą. W sobotę Stoch poleciał 211,5 m. Niemiec 190,5 m, Tande 200 metrów co wystarczyło do utrzymania pierwszej pozycji.

Przed decydującą czwartą próbą Kamil Stoch tracił do lidera 13,3 punktu. Niestety szef światowych skoków, Walter Hofer ze względu na szalejący w Oberstdorfie wiatr przerwał czwartą serię, po skokach trzech zawodników.

W strugach deszczu w centrum Oberstdorfu Kamil Stoch odebrał srebrny medal mistrzostw świata w lotach. Stanął na podium obok Norwega Daniela Andre Tandego i Niemca Richarda Freitaga.

Dla Polski to dopiero drugi medal w historii z tej imprezy. Pierwszy - brązowy, w 1979 roku zdobył Piotr Fijas w Planicy.