Magdalena Środa: Rządzą nami idioci

Czas czytania: 2 min
Fot. wikipedia

Magdalena Środa

Magdalena Środa

Ignorancja, prostactwo, hucpa, lenistwo umysłowe - oto główne przywary pisowsko-katolickiego fundamentalizmu, który toczy Polskę. I gdzie ją dotoczy???

 

Patrzę się na proces dekomunizacji tak jak na proces ewangelizacji. Oba procesy stanowią bezgraniczny przykład ignorancji.

W Zamościu właśnie skuto tablicę poświęconą Róży Luksemburg. Trzeba być idiotą (w sensie dosłownym) by to zrobić. Ale idioci nami rządzą.

Z ewangelizacją jest nie lepiej, bo głównym problemem kościoła jest również ignorancja, te rzesze niedouczonych (nie znających się na teologii, prawdach wiary, historii Kościoła) katechetów, którzy umieją tylko potępiać aborcję i homoseksualizm.

Ignorancja, prostactwo, hucpa, lenistwo umysłowe - oto główne przywary pisowsko-katolickiego fundamentalizmu, który toczy Polskę. I gdzie ją dotoczy???

 

Magdalena Środa

 

 

Opracowanie: Anna Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    ”Panie Lechu, jest pan Żydem?” – pyta internauta Wałęsę

  2. 2

    Andrzej Lepper o tym jak niszczył go Jarosław Kaczyński (materiał filmowy)

  3. 3

    Sny, które przychodzą przed śmiercią. Lekarze mówią, że nie są przypadkowe

  4. 4

    Uroda potrafi zestresować. Dlaczego czasem odbiera nam mowę

  5. 5

    Hierarchia aktów prawnych w Polsce