Stefan Niesiołowski – „Żadnego „krzyża” od IPN nie przyjmuję”
Na swoim profilu na Facebooku, profesor Stefan Niesiołowski umieścił oświadczenie, w którym informuje o swojej dezaprobacie w stosunku do IPN (Instytutu Pamięci Narodowej).
W związku z przyznaniem mi przez Instytut Pamięci Narodowej Krzyża Wolności i Solidarności oświadczam, że IPN nie ma moralnego prawa przyznawać ludziom walczącym o niepodległą i demokratyczną Polskę żadnych odznaczeń.
IPN działa jako pisowskie narzędzie na rzecz wprowadzenia w Polsce dyktatury likwidacji demokracji i państwa prawa, uczestniczy też w procesie zakłamywania historii i szkalowania ludzi zasłużonych dla Wolnej Polski (wypowiedzi m. in. pp. Gwiazdy, Wyszkowskiego) i mam nadzieję, że po odzyskaniu wolności ta haniebna instytucja zostanie zlikwidowana.
Z w/w powodów żadnego "krzyża" od IPN nie przyjmuję.
Opracowanie: Anna Frach
Najczęściej czytane
-
1
Polacy pracują długo, ale ich życie zawodowe jest krótsze niż średnia UE
-
2
Dariusz Stokwiszewski: NIK powinien zająć się rozliczeniem kosztów miesięcznic, za które płacimy wszyscy, a które służą PiS i dzieleniu narodu!
-
3
Jak skutecznie zwalczać pluskwy
-
4
Czarnek idzie w odstawkę? PiS reaguje na doniesienia o Boguckim
-
5
Naukowcy oszacowali, jak długo może żyć człowiek. Wynik zaskakuje