Poseł KO: Nawrocki zaproponował mi „wyjaśnienie sprawy na pięści” podczas posiedzenia komisji

Czas czytania: 2 min
Fot. screen shot / youtube, wp.pl

Poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław Urbaniak ujawnił w programie „News Michalskiego" w TVN24+, że Karol Nawrocki, gdy kierował Instytutem Pamięci Narodowej, miał podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych zaproponować mu „wyjaśnienie sprawy na pięści”.

Urbaniak, przewodniczący Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz członek Komisji Finansów Publicznych, opisał przebieg posiedzenia z czasu kadencji Nawrockiego na czele IPN. Poseł relacjonował, że zanim doszło do incydentu, analizował strukturę wydatków instytutu, ponieważ zwrócono mu uwagę, że budżet IPN przewyższał ówcześnie budżet Polskiej Akademii Nauk. Krytykę skali wydatków oraz działalności IPN przedstawił podczas posiedzenia komisji.

Według jego relacji Nawrocki wstał, podszedł do niego i zaproponował „wyjaśnienie tej sprawy na pięści". Padł też zwrot: „Może wyjdziemy na utwardzoną ziemię". Urbaniak dodał, że choć w polityce zetknął się z wieloma ostrymi wymianami na poważne tematy, nigdy wcześniej nikt nie zaproponował mu fizycznej walki jako formy rozstrzygnięcia konfliktu.

Słowa posła padły dzień po głośnym incydencie z udziałem prezydenta. Podczas wspólnej konferencji prasowej Nawrockiego i prezydenta Węgier Tamása Sulyoka w Przemyślu reporter TVN24 Mateusz Półchłopek zapytał, czy przed planowanym spotkaniem z Viktorem Orbánem prezydentowi nie przeszkadza zażyłość węgierskiego premiera z Władimirem Putinem. Po tym pytaniu Nawrocki szybkim krokiem podszedł do krawędzi sceny i nie ukrywając irytacji, zwrócił się do dziennikarza słowami: „Pan redaktor się ogarnie i słucha, co mówi prezydent Polski".

Urbaniak powiedział w programie, że zachowanie Nawrockiego wobec dziennikarza przypomniało mu tamten epizod z komisji i ocenił, że prezydent zachował się wówczas „jak typowy bokser, a nie prezydent kraju".

DF, thefad.pl / Źródło: TVN24

 

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    „Zrobił z siebie idiotę”. Czarzasty rozlicza Nawrockiego po klęsce Orbána

  2. 2

    Jan Hartman: A więc wojna! Tylko tak pokonamy Dudę i PiS!

  3. 3

    Radek Wiśniewski: Pytam się zatem – Kurwa, co jest?

  4. 4

    Tam lepiej nie lądować, czyli najniebezpieczniejsze lotniska na świecie

  5. 5

    Pięknym za nadobne