Ks. Wojciech Lemański: Należało z odwagą zmierzyć się z prawdą o historii Holokaustu. Tymczasem rząd, parlament, prezes, partia rządząca…

Czas czytania: 2 min

Ks. Wojciech Lemański

Ks. Wojciech Lemański

Rząd, parlament, prezes, partia rządząca, TVP, media prawicowe, polska dyplomacja - przemówili jednym głosem. To był, to jest głos, którego będziemy się wstydzić przez kolejne pokolenia

 

Należało z odwagą i otwartością zmierzyć się z prawdą o mało znanej i głęboko niejednoznacznej historii Holokaustu na polskiej ziemi.

Zabrakło i odwagi i otwartości. W ich miejsce wyszły na trybuny,: arogancja, antysemityzm, polski mesjanizm, niechęć do obcych, ogromne braki wiedzy historycznej, populizm, prostactwo i chamstwo.

Rząd, parlament, prezes, partia rządząca, TVP, media prawicowe, polska dyplomacja - przemówili jednym głosem. To był, to jest głos, którego będziemy się wstydzić przez kolejne pokolenia.

Kościół, jak to ma w zwyczaju, schował głowę w piasek i nabrał wody w usta. Dzień judaizmu odprawiony i sprawy Żydów można odłożyć do przyszłego roku. A co zrobić, gdy teraz głos zabierają "łowcy nazistów", historycy, rodziny zamordowanych lub zadenuncjowanych przez Polaków?

Dostaliśmy kilka dziesięcioleci, by zmierzyć się z trudną przeszłością. Wyglądało na to, że ostatnimi laty podążamy powoli w dobrym kierunku. I oto "podłą zmiana" zafundowała nam wszystkim katastrofę. Aż strach pomyśleć, co będzie jutro.

 

(df) thefad.pl / Źródło: Facebook / Wojciech Michał Lemański

 

 

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Ozempic naprawdę odchudza. Co dzieje się z organizmem po jego odstawieniu?

  2. 2

    Rosja grozi Wielkiej Brytanii „konsekwencjami”. Londyn odpowiada

  3. 3

    Tam lepiej nie lądować, czyli najniebezpieczniejsze lotniska na świecie

  4. 4

    „Mąż Kaczyńskiego” – Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi

  5. 5

    Rafał Sulikowski: Historia z Medjugorje. Prawda czy wielkie kłamstwo?