Maria Nurowska: Po raz kolejny dotarło do mnie, w jakim państwie żyję

Czas czytania: 2 min

Maria Nurowska

Maria Nurowska

Po raz kolejny dotarło do mnie, w jakim państwie żyję. Kim są ludzie, którzy sprawują w nim władzę. Mam nadzieję, że minister Ziobro nie zdążył podmienić sędziów, na swoich.

 

Właśnie rozpoczął się proces policjantów, którzy z zimną krwią zamordowali młodego człowieka. Igor Stachowiak miał przed sobą całe życie, które zostało tak dramatycznie przerwane.

Na sali sądowej pojawił się tylko jeden z oskarżonych, jego zeznania były kuriozalne. Musiał użyć paralizatora, bo leżący na podłodze w łazience,półnagi, skuty kajdankami chłopiec mógł mu zagrażać i nawet uciec!

Ze zdumieniem dowiedzialam się też, że prokuratura nie oskarżyla policjantów o morderstwo z premedytacją, tylko o nadużycie uprawnień! Widocznie taki dostali prikaz z góry!

I po raz kolejny dotarło do mnie, w jakim państwie żyję. Kim są ludzie, którzy sprawują w nim władzę.

Przypomniałam też sobie tamten dzień, kiedy dowiedziałam się o śmierci Grzesia Przemyka. Znałam go dobrze, był synem poetki, mojej koleżanki. Nie sądziłam wtedy, że taka tragedia się powtórzy i zakatowany zostanie chłopak przez przedstawicieli władzy...

Wtedy mordercy uniknęli kary, teraz o zbrodni i karze zadecyduje sąd, mam nadzieję, że minister Ziobro nie zdążył podmienić sędziów, na „swoich".

 

Maria Nurowska

 

 

Opracowanie: Anna Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    JOMO: nareszcie modne jest nicnierobienie

  2. 2

    Twórcy Claude’a biją na alarm: AI może wymknąć się spod kontroli

  3. 3

    Adam Mazguła: Reżim PiS-panów i PiS-plebanów

  4. 4

    Adam Mazguła. Apel do służb mundurowych: Służycie wszystkim Polakom a nie tym, których wskaże partyjny kacyk

  5. 5

    Jak się ukryć w internecie? 7 porad, które pozwolą Ci zadbać o prywatność