Dlaczego Lech Wałęsa nosi w klapie znaczek z wizerunkiem Matki Boskiej?

Czas czytania: 1 min
Lech Wałęsa

Wielu ludzi pyta mnie. po co mi ta Maryja w klapie?

Odpowiadam:

Złożyłem obietnice a obietnic zawsze dotrzymuje.

W czasie kiedy zaczęły się strajki '80, ruszyła pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Tam ten medalik został poświęcony przez kard. Wyszyńskiego. Po powrocie do Gdańska ludzie przyjechali do stoczni i ku mojemu zaskoczeniu podbiegła do mnie kobieta, która założyła mi ten medalik w klapę.

Nigdy nie śmiałbym sam sobie go założyć i grać w ten sposób wiarą. Otrzymałem ten Dar Modlitwy i obiecałem, że zawsze będę go ze sobą nosił. Robię to do dzisiaj.

 

Znaczki Lech Wałęsy z wizerunkiem Matki Boskiej. Fot. facebook.com/lechwalesa

Znaczki Lech Wałęsy z wizerunkiem Matki Boskiej. Fot. facebook.com/lechwalesa

 


Lech Wałęsa

 

 

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Dzieci poniżej 16 lat bez social mediów. Wielka Brytania szykuje przełomowe przepisy

  2. 2

    Urodzinowy kabaret u Trumpa. Kto wyskoczy z tortu?

  3. 3

    Brexit miał ograniczyć imigrację. Stało się inaczej

  4. 4

    Prawo jazdy po 65. roku życia. UE zmienia przepisy

  5. 5

    Kto jest kim w rodzinie – stopnie pokrewieństwa