Beata Szydło powołała nowych wojewodów

Czas czytania: 2 min

Zadaniem wojewodów będzie nie tylko reprezentowanie rządu, ale również obecność wśród ludzi - podkreśliła w przemówieniu po nominacji nowych Wojewodów Premier Beata Szydło.  - Wasza praca ma polegać nie tylko na tym, żeby wypełniać urzędnicze powinności. Musicie być wśród obywateli, słuchać ich, rozmawiać i im służyć, i pochylać się nad każdą, nawet najdrobniejszą sprawą, z którą do was trafią. Urzędy wojewódzkie muszą stać otworem dla obywateli - zaznaczyła premier.


Urząd wojewody mazowieckiego objął Zdzisław Sipiera,

opolskiego - Adrian Czubak,

podkarpackiego - Ewa Leniart,

podlaskiego - Bohdan Paszkowski,

pomorskiego - Dariusz Drelich,

śląskiego - Jarosław Wieczorek,

świętokrzyskiego - Agata Wojtyszek,

warmińsko-mazurskiego - Artur Chojecki,

wielkopolskiego - Zdzisław Hoffmann,

zachodniopomorskiego - Piotr Jania,

dolnośląskiego -  Paweł Hreniak,

kujawsko-pomorskiego - Mikołaj Bogdanowicz,

lubelskiego - Przemysław Czarnek,

lubuskiego - Władysław Dajczak,

łódzkiego - Zbigniew Rau,

małopolskiego - Józef Pilch.

- Jesteście państwo przedstawicielami rządu. Będziecie państwo mieli wielkie zadanie, ale i też wielką odpowiedzialność. Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że naszym zadaniem jest dobrze wypełniać obowiązki, które zostały nam powierzone - powiedziała Szydło podczas uroczystości powołania wojewodów.
 

 

 

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Brexit miał ograniczyć imigrację. Stało się inaczej

  2. 2

    Urodzinowy kabaret u Trumpa. Kto wyskoczy z tortu?

  3. 3

    Kto jest kim w rodzinie – stopnie pokrewieństwa

  4. 4

    Prawo jazdy po 65. roku życia. UE zmienia przepisy

  5. 5

    Człowiek jako wersja przejściowa. Niepokojąca wizja przyszłości Elona Muska