Szukaj w serwisie

×
8 października 2017

Polska wygrała z Czarnogórą. Polscy piłkarze po raz pierwszy od 2006 roku weźmą udział w mundialu

Mamy awans, choć było nerwowo i to bardzo - Polska wygrała z Czarnogórą 4:2 (2:0) w ostatnim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie i po raz pierwszy od 2006 roku weźmie udział w mundialu.

Sprawa była jasna: remis albo zwycięstwo i jedziemy na mistrzostw świata do Rosji, bez względu na wynik spotkania Duńczyków. Tylko oni mogli zabrać polskim piłkarzom pierwsze miejsce w grupie E, gwarantujące bezpośredni awans na mistrzostwa.

Po pierwszej połowie, nasi piłkarze prowadzili już 2:0. Pierwszego gola strzelił Krzysztof Mączyński (6. minuta), a dziesięć minunt później Kamil Grosicki (16. minuta).

W drugiej połowie zrobiło się naprawdę nerwowo. Czarnogórcy w ciągu kilku minut odrobili dwie bramki straty. W 78 minucie bramkę strzelił Stefan Mugosa, a już 5 minut później w 83 minucie Żarko Tomasević doprowadził do remisu.

Horror trwał zaledwie dwie minuty. W 84 minucie po golu Roberta Lewandowskiego zrobiło się 3:2, a po chwili w 87 minucie samobójczą bramkę strzelił Filip Stojoković.

Polscy piłkarze po raz ósmy zagrają na mundialu i po raz pierwszy od 2006 roku.

O tym, z kim zagramy w grupie na mistrzostwach świata w Moskwie, dowiemy się 1 grudnia. Wcześniej czekają nas jeszcze dwa sparingi :10 listopada z Urugwajem i 13 listopada z Meksykiem w Gdańsku.