Szukaj w serwisie

×
16 sierpnia 2016

Kolejny brąz w Rio 2016! Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal na 500 m.

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja

Kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zdobyły brązowy medal w konkurencji K2 500 m igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja były wymienione wśród faworytek do medali w rywalizacji K2 na 500 m. Z poprzednich igrzysk przywiozły brąz, z ostatnich mistrzostw świata i Europy - brąz i srebro.

Do finału w Rio dostały się śpiewająco, swój wyścig półfinałowy wygrały. W finale spisały się zgodnie z oczekiwaniami. Były trzecie na półmetku i medalu już nie oddały do samej mety.

- Troszeczkę niedosyt jest. - powiedziały Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w rozmowie z RMF FM po ceremonii wręczenia medali - Wiedziałyśmy, że nasza forma tak naprawdę w tym czteroleciu była największa, najlepsza. (...) Pewnie, że chciałyśmy złoty medal. Mamy brązowy. Ale jest medal! Jest i cieszymy się strasznie. Już do nas dotarło, że zdobyłyśmy ten medal, że on jest nasz, nikt nam go nie zabierze (...) Jesteśmy bardzo zadowolone - mówiły z szczęśliwe brązowe medalistki.

To szósty polski medal zdobyty na igrzyskach w Brazylii: w poniedziałek po złoto sięgnęła Anita Włodarczyk, w sobotę wicemistrzem olimpijskim został dyskobol Piotr Małachowski. Wcześniej złoto wywalczyły wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj w dwójce podwójnej, brąz brąz zdobyła wioślarska czwórka podwójna w składzie: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, a w sobotę 6 sierpnia Rafał Majka wywalczył brązowy medal w kolarstwie i był pierwszym polskim medalistą na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016.