MUNDIAL 2026 Terminarz i wyniki Godziny meczów podawane według Twojej strefy czasowej.
GRUPA F KONIEC
Tunezja 1
Holandia 3
GRUPA F KONIEC
Japonia 1
Szwecja 1
GRUPA D KONIEC
Turcja 3
USA 2
GRUPA D KONIEC
Paragwaj 0
Australia 0
GRUPA I KONIEC
Norwegia 1
Francja 4
GRUPA I KONIEC
Senegal 5
Irak 0
GRUPA H KONIEC
Urugwaj 0
Hiszpania 1
GRUPA H KONIEC
Republika Zielonego Przylądka 0
Arabia Saudyjska 0
GRUPA G KONIEC
Nowa Zelandia 1
Belgia 5
GRUPA G KONIEC
Egipt 1
Iran 1
GRUPA L
Panama
Anglia
GRUPA L
Chorwacja
Ghana
GRUPA K
Kolumbia
Portugalia
GRUPA K
DR Konga
Uzbekistan
GRUPA J
Jordania
Argentyna
GRUPA J
Algieria
Austria
1/16 finału
RPA
Kanada
1/16 finału
Brazylia
Japonia
1/16 finału
Niemcy
1/16 finału
Holandia
Maroko
1/16 finału
Wybrzeże Kości Słoniowej
1/16 finału
1/16 finału
Meksyk
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
USA
Bośnia i Hercegowina
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
Szwajcaria
1/16 finału
Australia
1/16 finału
Argentyna
1/16 finału
1/8 finału
1/8 finału
1/8 finału
1/8 finału
1/8 finału
1/8 finału
1/8 finału
1/8 finału
Ćwierćfinał
Ćwierćfinał
Ćwierćfinał
Ćwierćfinał
Półfinał
Półfinał
Mecz o 3. miejsce
Finał

Kandydat PiS: „Głupia c…pa”, „Chętnie tobie naj….bię”

Czas czytania: 2 min

KANDYDAT PiS: „GŁUPIA CIPA”, „CHĘTNIE TOBIE NAJEBIĘ”

„Głupia cipa na emigracji (...) pozdrów imigrantów z Afryki, którzy na twój widok się ucieszą” – to publiczne słowa Artura Kurowskiego, kandydata PiS do Rady Miasta Pyrzyce (zachodniopomorskie).

Zareagował w ten sposób na wpis o treści „Brawo Warszawa!”, którym jedna z użytkowniczek Facebooka cieszyła się ze zwycięstwa Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta stolicy.

Agresja kandydata PiS nie skończyła się na atakowaniu dziewczyny. Po zwróceniu mu uwagi, że zwraca się do kobiety odpowiedział agresją: „nie każda kobieta jest kobietą”, a do jednego z uczestników dyskusji zwracał się słowami „chętnie tobie też najebię, strzel mi w mordę, leszczu. Poszukać cię?” (interpunkcję dodaliśmy sami).

Artur Kurowski jest także prezesem Fundacji Oświatowej „Realizujmy marzenia”. Po publikacji jego wypowiedzi ukrył swoje konto na Facebooku.

W ciągu kampanii wyborczej wydawało nam się, że PiS sięgnął dna publikując spot wyborczy w stylu propagandy nazistowskiej straszący imigrantami. Kandydat Kurowski jednak dzielnie walczy o dalsze obniżenie poziomu.

Kurowski został wybrany na radnego Pyrzyc z okręgu 5. Naszym zdaniem nie powinno być dla niego miejsca na jakimkolwiek stanowisku publicznym.

Pozostaje nam jedynie zacytować kapitana Wagnera z filmu „CK dezerterzy”: „Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie”.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Opracowanie: Anna Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Ks. Stanisław Walczak do Kaczyńskiego: No cóż, już tatuś nas ostrzegał… A za mało lał cię po gołym tyłku!

  2. 2

    Trump: „Błagała mnie o zdjęcie”. Meloni odpowiada: „Ani ja, ani Włochy nigdy nie błagamy”

  3. 3

    Roman Giertych: List do premiera Morawieckiego z rezygnacją – „Drogi Panie Mateuszu”

  4. 4

    Kto jest kim w rodzinie – stopnie pokrewieństwa

  5. 5

    Mundial 2026 – terminarz, wyniki, grupy i tabele