6 grudnia 2018
Dlaczego Lech Wałęsa nosi w klapie znaczek z wizerunkiem Matki Boskiej?
Czas czytania: 1 min
Wielu ludzi pyta mnie. po co mi ta Maryja w klapie?
Odpowiadam:
Złożyłem obietnice a obietnic zawsze dotrzymuje.
W czasie kiedy zaczęły się strajki '80, ruszyła pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Tam ten medalik został poświęcony przez kard. Wyszyńskiego. Po powrocie do Gdańska ludzie przyjechali do stoczni i ku mojemu zaskoczeniu podbiegła do mnie kobieta, która założyła mi ten medalik w klapę.
Nigdy nie śmiałbym sam sobie go założyć i grać w ten sposób wiarą. Otrzymałem ten Dar Modlitwy i obiecałem, że zawsze będę go ze sobą nosił. Robię to do dzisiaj.
Opracowanie: Darek Frach
Najczęściej czytane
-
1
Ks. Stanisław Walczak do Kaczyńskiego: No cóż, już tatuś nas ostrzegał… A za mało lał cię po gołym tyłku!
-
2
Mundial 2026 – terminarz, wyniki, grupy i tabele
-
3
Prof. Dudek o zwrocie orderu przez Zełenskiego. „Historia im tego nie wybaczy”
-
4
„Mąż Kaczyńskiego” – Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi
-
5
Ks. Stanisław Walczak: J. Kaczyński i abp. Jędraszewski cierpią na kompleks nicości


