W Polsce środki antykoncepcyjne wydawane są jedynie na receptę. Trzeba zatem najpierw otrzymać ją od lekarza. Nie zawsze jednak wizyta jest możliwa. Wtedy rozwiązaniem może być zamówienie e-recepty przez internet. Sprawdź, jak to zrobić!
Recepty zamówisz przez internet
Coraz więcej sieci i placówek medycznych ułatwia pacjentom otrzymanie recepty i wprowadza systemy pozwalające na zamówienie ich przez internet. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby osobistej wizyty u lekarza – teraz, w dobie epidemii koronawirusa, jest to bezpieczniejsza opcja niż zwykła konsultacja. Receptę online można zamówić zarówno u swojego stałego lekarza, jak i w miejscu, z którego usług wcześniej się nie korzystało. Na szczególną uwagę zasługują tutaj serwisy medyczne online, które obecnie cieszą się ogromnym powodzeniem wśród pacjentów. Powalają one na skorzystanie z konsultacji medycznych przez internet i otrzymanie od ręki recepty na potrzebne leki. To wszystko w naprawdę przystępnej cenie.
Jakie recepty można zamówić online?
Gdy zamawiana jest e recepta antykoncepcja jest najbardziej popularna. Kobiety mogą otrzymać od swojego lekarza receptę tylko na 3 miesiące, dlatego należy odwiedzić go przynajmniej 4 razy w roku. Gdy nie jest to możliwe, recepta wystawiona przez internet jest najwygodniejszą opcją. Poza antykoncepcją standardową można także zamówić antykoncepcję awaryjną, czyli tak zwaną tabletkę „dzień po”. Pozwala ona na uniknięcie ciąży, na przykład po pęknięciu prezerwatywy podczas stosunku. Oprócz tego zamawiane są również inne leki, najczęściej na schorzenia przewlekłe, gdy pacjent musi systematycznie je zażywać.
Recepta przez internet – krok po kroku
Zamówienie recepty na tabletki antykoncepcyjne oraz inne leki online nie jest skomplikowane. Sprawdź, jak to zrobić!
1. Wybierz serwis wystawiający recepty przez internet – z dostępnymi ofertami można zapoznać się bliżej w sieci. Zwróć uwagę na dostępne terminy konsultacji i na koszt wystawienia recepty.
2. Zapisz się na konsultację z wybranym lekarze – najczęściej wcześniej konieczne jest zarejestrowanie się w serwisie, a potem opłacenie konsultacji. Można zrobić to systemem płatności, na przykład kartą albo przelewem.
3. Zaczekaj na konsultację i weź w niej udział – najczęściej ma ona formę czatu internetowego z opcją wideo lub bez.
4. Odbierz receptę – jest ona wystawiana od razu po konsultacji i ma ona formę e-recepty, czyli recepty elektronicznej, która jest przekazywana jako kod. Można otrzymać go także na podany adres e-mailowy lub na numer telefonu.
5. Zrealizuj receptę – możesz zrobić to w każdej aptece. Wystarczy, że przekażesz kod recepty oraz swój numer PESEL.