12 maja 2018
Korea Północna rezygnuje z testów nuklearnych
Czas czytania: 1 min
Zgodnie z zapowiedzią przywódcy Korei Północnej Kim Dzing Una, między 23 a 25 maja, zostanie zlikwidowany poligon, na którym przeprowadzane są testy nuklearne.
Jest to kolejny krok Kim Dzong Una, mający na celu ocieplenie relacji Korei Północnej z krajami Zachodu oraz sąsiadującą Koreą Południową.
Warto przypomnieć, że 27 kwietnia br. doszło do historycznego spotkania przywódców obu Korei.
Podczas spotkania Kim Dzong Un powiedział: – "To jest historyczny moment (…) To tak blisko, a zajęło nam tak długo, by wykonać ten krok."
Na 12 czerwca br. planowane jest natomiast spotkanie przywódcy Korei Północnej z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.
(af), TheFad.pl
Opracowanie: Anna Frach
Najczęściej czytane
-
1
Mundial 2026 – terminarz, wyniki, grupy i tabele
-
2
Zemsta byłych funkcjonariuszy SB. Chcą opublikować listę homoseksualistów z PiS
-
3
Trump: „Błagała mnie o zdjęcie”. Meloni odpowiada: „Ani ja, ani Włochy nigdy nie błagamy”
-
4
„Mąż Kaczyńskiego” – Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi
-
5
Węgry i Polska blokują unijny budżet. Już sama retoryka Warszawy jest oburzająca. Polski rząd bredzi o „zniewoleniu”
