- Ludzie, którzy nie mogli przez tydzień korzystać z Facebooka czuli się szczęśliwsi, od tych, którym nie ograniczono dostępu do serwisu. - wynika z badań przeprowadzonych w Danii.
- Wybraliśmy Facebooka, ponieważ jest to sieć społecznościowa najbardziej użytkowana przez wszystkie grupy wiekowe - wyjaśnia Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem, który przeprowadził badanie na próbie 1095 osób w Danii, dlaczego do badań wybrano właśnie Facebooka.
Badanych podzielono na dwie grupy: połowa nadal korzystała z Facebooka, a druga obywała się bez niego. Po tygodniu osoby, które nie korzystały z Facebooka, z większą satysfakcją wypowiadały się na temat swojego życia. 88 proc. uznało się za bardzo zadowolonych, podczas gdy w drugiej grupie tak określiło się 81 proc.
Wśród osób obywających się bez Facebooka 84 proc. podkreśliło, że cieszy się życiem, to samo stwierdziło 75 proc. osób z drugiej grupy, które czynnie korzystały z tego serwisu społecznościowego. W pierwszej grupie tylko 12 proc. wyraziło niezadowolenie z życia, podczas gdy w drugiej niezadowolenie zgłosiło 20 proc.
autor: thefad.pl / źródło: PAP