TheFad.pl – Polska i Świat. Opinie i komentarze

16 zdjęć, dla których milczenie jest bardziej wymowne niż komentarz

Są takie zdjęcia, które trudno opisać słowami. Nieustawiane, przypadkowe, niektóre niesamowite, inne łamią serce. Przedstawiają chwile, które pozostają już tylko historią.

 

Mężczyzna obserwuje wzburzone morze, podczas gdy tuż za nim olbrzymie fale rozbijają się o latarnie morską

 

86 letni weteran II wojny światowej, Konstantin Pronin z Białorusi, czeka na swoich towarzyszy w parku Gorkiego 9 maja 2011 roku podczas obchodów Dnia Zwycięstwa w Moskwie w Rosji. Tego roku Konstantin Pronin był jedynym weteranem z jego oddziału

 

Niewiedza jest błogosławieństwem – bezdomny śpi pod oknami restauracji w Milwaukee, USA

 

Zlot nazistów w Norymberdze w 1937 r

 

Zdjęcie zrobione przez astronautę Michaela Collinsa. W kadrze tego zdjęcia na pewno nie zobaczymy żadnego człowieka
 

 

Mężczyzna w szoku po spowodowaniu wypadku w którym zginęło 8 letnie dziecko

 

Turecki urzędnik drażni się z głodującymi ormiańskimi dziećmi pokazując im kawałek chleba. Zdjęcie wykonano podczas ludobójstwa Ormian w 1915 roku.

 

To zdjęcie zrobił filipiński polityk na chwię przed tym gdy został zamordowany

 

Podczas gdy wiatrak zapalił się, pracowało na nim dwóch pracowników. Prawdopodobni jest to ostatnie zdjęcie na którym można zobaczyć ich jeszcze żywych. Zdjęcie wykonano 29 października 2013 roku w Holandii.

 

Mnich modli się za zmarłego w hali dworca kolejowego Shanxi w Taiyuan, Chiny. Mężczyzna zmarł nagle z przyczyn naturalnych, czekając na pociąg.

 

Chłopiec stara się podnieść pijanego ojca

 

Pomarańczowe wydmy Sossusvlei w Namibii. To nie jest obraz, to prawdziwe zdjęcie! Pomarańczowe niebo to w rzeczywistości piasek.
 

 

„Ostatni Żyd w Winnicy” – nazista Einsatzgruppe D (Szwadron Śmierci nazistowskiej SS ) na chwilę przed zamordowaniem żydowskiego mężczyzny klęczącego przed masowym grobie w Winnicy na Ukrainie w 1941 roku. Winnica i jej okolice były miejscem działania Einsatzgruppe D, która wymordowała, jak się szacuje, około 28 tysięcy ludzi, w tym praktycznie całą żydowską populację miasta.

 

Mężczyzna dzwoniący na infolinię dla samobójców na moście Golden Gate w San Francisco. Golden Gate zwany jest też „Mostem samobójców”. Smutne statystyki potwierdzają, że średnio raz na dwa tygodnie ktoś umiera, rzucając się z krawędzi mostu do Zatoki San Francisco, co daje liczbę ponad 1500 śmierci w historii blisko osiemdziesięcioletniego symbolu miasta.

 

Zdjęcie zostało wykonane w chwili gdy uchodźcy żydowscy uświadomili sobie, że ich transport nie dotrze do obozu koncentracyjnego i, że są bezpieczni.

 

I na koniec..

W 1987 roku reporter Ferrato towarzyszył podczas służby policji z Minneapolis (USA), gdy chłopiec o imieniu Diamond zadzwonił pod numer 911 zgłaszając, że jego ojciec znęca się fizycznie nad matką. Ferrato po raz pierwszy spotkał się z sytuacją, gdy dziecko stanęło w obronie własnej matki, w chwii gdy większość dzieci chowa się w przerażeniu. Odwaga chłopca wywarła ogromne wrażenie zarówno na Ferrato jak i policji a wykonane zdjęcie uznano za Najbardziej Wpływe według magazynu Life. Dwadzieścia lat później, Ferrato odszukał Diamonda. Jego rodzice są nadal są ze sobą i utrzymują dobre relacje z synem.

 

thefad.pl / Źródło: pulptastic.com

Exit mobile version