Szukaj w serwisie

×
8 czerwca 2019

Co zrobić z wysłużonym samochodem? Jakie mamy opcje?

W końcu nadszedł ten czas - przesiadamy się ze starego, wysłużonego pojazdu do całkiem nowego i lśniącego. Zanim jednak to zrobimy, musimy się zastanowić, co zrobić z pojazdem, które przechodzi na emeryturę. Jakie mamy sposoby?

Co zrobić z wysłużonym samochodem? Jakie mamy opcje?

Nic nie trwa wiecznie

To oczywiste, że każda rzecz, choćby wydawała się najtrwalsza, a nawet ponadczasowa, z biegiem lat traci na wartości i jakości. Tak jest również z autami, które po długim okresie użytkowania, są w coraz gorszej kondycji, a kolejne naprawy i mówiąc kolokwialnie - reanimowanie trupa - nie mają największego sensu. Pozbyć się takiego pojazdu można na kilka sposobów, ale jak zrobić tak, żeby mieć z tego zysk?

Sprzedajemy… Czy faktycznie to możliwe?

Pierwsze co przychodzi na myśl to znalezienie kupca. I ten pomysł - jak się wydaje - jest najbardziej racjonalny i ma same zalety. Kiedy jednak bardziej zagłębimy się w temat, a raczej sprawdzimy, jak wygląda rynek sprzedaży aut używanych, zobaczymy, że nie rokuje to pozytywnie, bo ofert jest mnóstwo. Oznacza to, że bardzo ciężko przebić się ze swoją ropozycję do świadomości potencjalnych nabywców, a nawet jak to się uda, to musimy rywalizować z konkurencją. Sprzedaż auta używanego, jakkolwiek jest to korzystne finansowo, często kończy się długim oczekiwaniem na kupca, a ten jak nie przychodził, tak nie przychodzi.

Skup aut - optymalne rozwiązanie

Znacznie lepszym, łatwiejszym i szybszym sposobem jest skorzystanie ze skupu aut, bo nie musimy tu rywalizować z innymi ofertami, lecz oddajemy własny pojazd i dostajemy gotówkę od ręki. I wcale nie małą, ale ile będzie to w naszym przypadku, zależy oczywiście od wielu czynników: wieku auta, jego stanu technicznego, ewentualnych usterek i szkód powypadkowych itd. Coraz więcej firm zajmujących się skupowaniem samochodów zamieszcza na swoich stronach internetowych dedykowane kalkulatory, za pomocą których można sprawdzić, ile zarobimy na oddaniu pojazdu. W większości miast znajdują się takie punkty, przy czym w niektórych aglomeracjach, jak Warszawa tych miejsc jest kilka, a takie przykłady znajdziemy pod adresami: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-wola/, jak również https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/auto-skup-wolomin/.

A może zezłomowanie?

Niektórzy nawet nie podejmują próby sprzedaży auta - zarówno w sposób tradycyjny, jak i w skupie aut - decydując się na szybkie, ale niekoniecznie opłacalne rozwiązanie, a mianowicie zezłomowanie. Najczęściej zostawia się taki pojazd w przeznaczonym do tego miejscu - autozłomie, choć nie zawsze, bo niektóre osoby, zamiast tej opcji, decydują się go rozebrać na części i sprzedać wszystkie sprawne elementy samochodu oddzielnie. Trzeba przyznać, że jest to jakaś opcja, ale nie zapominajmy, że to zajęcie nie dla każdego, bo wymagana jest tu wiedza motoryzacyjna, a poza tym potrzeba mnóstwa czasu, który należy przeznaczyć na ocenę, a następnie demontaż części.

Jak widać, istnieje kilka możliwości, wśród których wymienić można mocniejsze i słabsze strony. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej sytuacji i takich kwestii jak to, w jakim stanie jest nasze auto, ile planujemy dostać za niego pieniędzy, czy mamy odpowiednią wiedzę na temat samochodów, by samemu zabrać się za demontaż itp. Wybór nie jest łatwy, a przecież trzeba przyznać, że są inne opcje, na przykład grupa fejsbukowa Autokomis Warszawa - sprzedaż kupno i zamiana, na której bez wychodzenia z domu możemy sprzedać, ale również kupić i zamienić samochód.



Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze


Czytaj więcej o: