MUNDIAL 2026 Terminarz i wyniki Godziny meczów podawane według Twojej strefy czasowej.
GRUPA F KONIEC
NED Holandia 5
SWE Szwecja 1
GRUPA E KONIEC
GER Niemcy 2
CIV Wybrzeże Kości Słoniowej 1
GRUPA E KONIEC
ECU Ekwador 0
CUW Curaçao 0
GRUPA F KONIEC
TUN Tunezja 0
JPN Japonia 4
GRUPA H KONIEC
ESP Hiszpania 4
KSA Arabia Saudyjska 0
GRUPA G KONIEC
BEL Belgia 0
IRN Iran 0
GRUPA H KONIEC
URY Urugwaj 2
CPV Republika Zielonego Przylądka 2
GRUPA G KONIEC
NZL Nowa Zelandia 1
EGY Egipt 3
GRUPA J
ARG Argentyna
AUT Austria
GRUPA I
FRA Francja
IRQ Irak
GRUPA I
NOR Norwegia
SEN Senegal
GRUPA J
JOR Jordania
ALG Algieria
GRUPA K
POR Portugalia
UZB Uzbekistan
GRUPA L
ENG Anglia
GHA Ghana
GRUPA L
PAN Panama
CRO Chorwacja
GRUPA K
COL Kolumbia
COD DR Konga
GRUPA B
SUI Szwajcaria
CAN Kanada
GRUPA B
BIH Bośnia i Hercegowina
QAT Katar
GRUPA C
MAR Maroko
HAI Haiti
GRUPA C
SCO Szkocja
BRA Brazylia
GRUPA A
CZE Czechy
MEX Meksyk
GRUPA A
RSA RPA
KOR Korea Płd.
GRUPA E
ECU Ekwador
GER Niemcy
GRUPA E
CUW Curaçao
CIV Wybrzeże Kości Słoniowej
GRUPA F
TUN Tunezja
NED Holandia
GRUPA F
JPN Japonia
SWE Szwecja
GRUPA D
TUR Turcja
USA USA
GRUPA D
PAR Paragwaj
AUS Australia
GRUPA I
NOR Norwegia
FRA Francja
GRUPA I
SEN Senegal
IRQ Irak
GRUPA H
URY Urugwaj
ESP Hiszpania
GRUPA H
CPV Republika Zielonego Przylądka
KSA Arabia Saudyjska
GRUPA G
NZL Nowa Zelandia
BEL Belgia
GRUPA G
EGY Egipt
IRN Iran
GRUPA L
PAN Panama
ENG Anglia
GRUPA L
CRO Chorwacja
GHA Ghana
GRUPA K
COL Kolumbia
POR Portugalia
GRUPA K
COD DR Konga
UZB Uzbekistan
GRUPA J
JOR Jordania
ARG Argentyna
GRUPA J
ALG Algieria
AUT Austria
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału
1/16 finału

Manuela Gretkowska: Prowincjonalizm TVP był scenografią tego przedstawienia. Z takimi minami panowie oddają zbiorowo mocz. A my mamy oddać głosy…

Patrząc na debatę prezydencką zastanawiałam się, gdzie ostatni raz widziałam w facetów stojących ramię w ramię, z takim wyrazem twarzy. A my mamy oddać głos
Czas czytania: 4 min

Manuela Gretkowska

Patrząc na debatę prezydencką zastanawiałam się, gdzie ostatni raz widziałam w cywilizowanym świecie facetów stojących ramię w ramię, z takim wyrazem twarzy. Bez żadnej kobiety u boku. Przypominało to pisuar w toalecie publicznej, a nie publiczną debatę. W takim miejscu, z takimi minami i w takim oświetleniu panowie oddają zbiorowo mocz. A my mamy oddać głosy…

 

Patrząc na debatę prezydencką zastanawiałam się, gdzie ostatni raz widziałam w cywilizowanym świecie facetów stojących ramię w ramię, z takim wyrazem twarzy. Bez żadnej kobiety u boku. Bez kandydatek przypominało to pisuar w toalecie publicznej, a nie publiczną debatę. W takim miejscu, z takimi minami i w takim oświetleniu panowie oddają zbiorowo mocz. A my mamy oddać głosy…


Prowincjonalizm TVP był scenografią tego przedstawienia. Ostry cień mgły posiekanej czerwienią latał widzom przed oczami, gdy próbowali skupić wzrok na przemawiających. Może to był hołd dla Smoleńska, coś leci w kolorach państwowych i katastrofa, wizualna.

Nie pamiętam nazwisk wszystkich kandydatów. Ci najbardziej żenujący zostaną w naszej pamięci memami: „Menelowe plus”, „Jestem betonem”.

Od betonu można się odbić, co robił Bosak. Jego infantylność zasługuje na patronat faszyzującego przedszkola imienia "Małego Polaka Wielkiej Polski”.

Błyskotliwe postulaty niedowładu prawej strony można podsumować: ”Jestem przeciw wprowadzeniu euro i szatana” albo „Bóg, honor, ojczyzna i disco polo”.

Kandydat przedsiębiorców osładza swój imidż okularami w stylu Owsiaka, że niby gra w świątecznej pomocy, a nie tylko na siebie. Zbawi Polskę, bo jak dumnie twierdził, tylko jemu „udałoby się sprzedać lody w budce na Monciaku. Reszta kandydatów splajtowałaby w tydzień”. Facet myśli o prezydenturze nie wiedząc, że budka do kręcenia lodów w pałacu prezydenckim jest dzierżawiona na 5 lat, obojętnie czy plajtuje, czy odnosi sukces.

Biedroń wymachiwał Konstytucją jak czosnkiem na wampiry.

Trzaskowski w tym kiblu władzy debiutował. Następny raz, mam nadzieję, wyluzuje, uśmiechnie się i poczuje, gospodarzem nie tylko swojej mównicy, ale i państwa.

Według mnie wygrał najstarszy kandydat, z Unii Pracy. Nie dlatego, że lał socjalistyczny miód na moje serce. Nie miał złudzeń, nie walczył o prezydenturę. Dzieląc się swoim politycznym doświadczeniem chciał po prostu przekazać trochę spokoju, godności i poglądów, które u nas są skrajne, a wśród normalnych normalne. W którym państwie poza watykańskim pytano by kandydatów na takie stanowisko o... pierwszą komunię.

Oglądałam „debatę” w internecie. Nie wiem, czy pokazano po niej uliczne wsparcie kandydatów pod studiem. Chłopaka otoczonego policjantami, spychającymi go na parking za trzymanie transparentu z napisem „Duda przeproś”.

Mafia ma swoich żołnierzy, ale jak widać i zblatowaną policję. Ten obrazek w ciemnościach - drżący transparent z najnormalniejszym żądaniem izolowany kordonem zbrojnej władzy, oddaje chyba najlepiej sytuację, w jakiej toczy się debata. Jeśli wygra Duda policja wyrwie transparent, spałuje słowa prawdy i skopie demokrację.

Manuela Gretkowska

 

 

Opracowanie: Darek Frach

Link skopiowany

Powiązane

Najczęściej czytane

  1. 1

    Prof. Dudek o zwrocie orderu przez Zełenskiego. „Historia im tego nie wybaczy”

  2. 2

    Rosja rozwija pocisk o napędzie jądrowym. Czy Buriewiestnik jest tak groźny, jak twierdzi Kreml?

  3. 3

    Mundial 2026 – terminarz, wyniki, grupy i tabele

  4. 4

    Trump: „Błagała mnie o zdjęcie”. Meloni odpowiada: „Ani ja, ani Włochy nigdy nie błagamy”

  5. 5

    Zdrada w związku. Co dziś naprawdę uznajemy za zdradę

Exit mobile version