W okresie menopauzy zanika cykl miesiączkowy i zahamowana zostaje produkcja najważniejszych hormonów. Jednakże prowadzone eksperymenty, polegające na przeszczepianiu tkanek jajnikowych pokazują że również kobiety w starszym wieku być może będą miały szansę na zajście w ciążę.
Efekty przeszczepów tkanek jajnika przerosły oczekiwania - początkowo sądzono, że wystarczą na zaledwie kilka miesięcy. Nie spodziewano się, że możliwość zajścia w ciążę po takim zabiegu może trwać przez kilka lat. Przykładem może być pacjentka która urodziła dziecko dzięki fragmentowi jajnika zamrożonemu 12 lat wcześniej. "The Daily Telegraph", który przytacza wypowiedzi dr Silbera, wspomina też o mieszkance Belgii, która zaszła w ciążę dzięki tkance jajnika zamrożonego przez 10 lat i Włoszce, która urodziła córkę dzięki przeszczepowi zdrowej tkanki jajnika pobranej 7 lat wcześniej.
Przeszczep tkanki jajnika by wspomóc naturalne poczęcie dziecka u kobiet, które utraciły płodność, jak każda metoda, która pozwala na zachodzenie w ciążę po osiągnięciu starości, budzi pewne kontrowersje.
Przyczyniać się do tego mogą wypowiedzi samego dr Silbera, który napisał w artykule opublikowanym w medycznym czasopiśmie "Molecular Human Reproduction" m.in.: "większość naszych wyleczonych pacjentek, które zapadły na choroby nowotworowe i którym pobrano zdrowe tkanki jajników do zamrożenia, jest niemal wdzięczna, że miała raka, bo w innym wypadku musiałaby podzielać lęki współczesnych wyzwolonych kobiet, związane z ich 'zegarem biologicznym'".
Według cytowanego lekarza, dzięki tej technice kobiety mogą najpierw skupić się na karierze, ustatkować, znaleźć odpowiedniego partnera, a dopiero później zdecydować się na dziecko.
Ten film opowiada historie kobiet, które pragną zajść w ciążę w późnym wieku. Co sprawia, że decydują się na dziecko, gdy organizm nie jest do tego zdolny?