TheFad.pl – Polska i Świat. Opinie i komentarze

Polscy olimpijczycy daleko za Kazachstanem ale przed Koreą Północną

Reprezentacja Polski z dorobkiem 11 krążków – dwóch złotych, trzech srebrnych i sześciu brązowych – zajęła 33. miejsce w tabeli medalowej igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W 2012 roku w Londynie Polacy zdobyli o jeden medal mniej (2-2-6), co dało im 30. lokatę.

Aż osiem medali zdobyły kobiety a po raz pierwszy od olimpiady w Melbourne w 1956 roku,  na najwyższym stopniu podium nie stanął mężczyzna z Polski.

Podobnie jak na poprzednich igrzyskach najwięcej medali wywalczyła ekipa USA – 121 (46-37-38). Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania – 66 (27-22-17), a trzecie Chiny – 70 (26-18-26).

Podczas ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Chińczycy byli na drugiej pozycji a na trzeciej Brytyjczycy

W sumie na podium stawali przedstawiciele 87 ekip, licząc Kuwejtczyków startujących jako Niezależni Sportowcy Olimpijscy. Ich rodzimy komitet olimpijski jest zawieszony przez MKOl.