Szukaj w serwisie

×
13 maja 2020

Adam Mazguła: odejdź podły człowieku

Adam Mazguła

Adam Mazguła

Coraz częściej niektórzy funkcjonariusze kłamią i postępują niezgodnie z prawem. Proszę, nie kompromitujcie tych policjantów, którzy codzienną zaangażowaną służbą w policji udowadniają słuszność i skuteczność działania we współpracy ze społeczeństwem. Znam bardzo wielu takich funkcjonariuszy. Panie Komendancie, niszczy Pan w zastraszającym tempie państwową policję. Odejdź podły człowieku, zanim naprodukujesz w Polsce nowych grobów.

 

J. Szymczyk, odejdź podły człowieku.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Fot. wikipedia


Pod Pana kierownictwem upada długo budowany etos policji w Polsce. Społeczeństwo ponownie odbiera kierowaną przez Pana służbę jak opresyjną milicję albo wręcz z racji zachowania i nowych kolorów mundurów, do kolaborującej z hitlerowcami granatową policję.

Panie Komendancie,

Niedawno widziałem na mundurach niby polskich policjantów dwa miecze narodowców, czy hasło „Śmierć wrogom ojczyzny”. W niedzielę w Warszawie ujawniła się nowa formacja policji, u przedstawiciela której, na mundurze na lewym rękawie, gdzie przedstawia się przynależność policjanta, wszyscy zobaczyliśmy trupie czaszki szwadronów śmierci SS. Są tacy, co bagatelizują sprawę i mówią o komiksach, ale jeszcze inni odnoszą te czaszki do organizacji amerykańskiej niosących śmierć BLACKWATER. To organizacja ludobójcza, o ogólnoświatowym zasięgu. To organizacja ludobójcza, o ogólnoświatowym zasięgu.


To jest powód do natychmiastowej interwencji prokuratury, służb specjalnych, wszystkich władz państwowych i społeczeństwa. Otóż do policji, która ma służyć bezpieczeństwu Polaków, są przyjmowani ludobójcy, ludzie, którzy czerpią zadowolenie z niesienia terroru, organizowania katowni i mordowania bez opamiętania.

Takiego skandalu w Polsce jeszcze nie było

Czy to znaczy, że podległa Panu policja będzie już tylko faszystowska, opresyjna i będzie niosła Polakom śmierć i ludobójstwo?

Czy takie działanie jest świadomie organizowaną sił represji partyjnej, czy jest tylko pańską bezczelną nieodpowiedzialną partyjną smarkaterią?

Na świadome Pańskie działanie wskazuje podjęcie współpracy ze szkołą policji politycznej w Chinach, aby korzystać z ich doświadczenia nie w zwalczaniu przestępstw, ale represji politycznej. Przecież to jedna z najbardziej zbrodniczych wylęgarni bezpieki w świecie, która ma na rękach swoich absolwentów tysiące zamordowanych i skazanych na śmierć przeciwników politycznych reżimu komunistycznego.

W takim razie muszę zapytać Pana, po co nam, Polakom wyszkolona elita bezpieki politycznej w Polsce? Czyżby śniły się Panu i Pana PiS-mocodawcom obozy śmierci?

Od początku Pańskiego kierowania służbą, wspiera Pan wszystkie faszystowskie i faszyzujące grupy społeczne w kraju. Przecież to podporządkowani Panu policjanci chronią marsze faszystów nawołujących do śmierci, a tych, co przeciwko takim marszom protestują, policja represjonuje i tworzy zakłamane dokumenty do sądów na tych ludzi. Byłem świadkiem, kiedy Annie Domańskiej policjant wyłamał rękę w łokciu, bo pokojowo protestowała przeciwko marszowi faszystów przez Katowice. Żeby bezczelności policji nie było końca, to umorzono sprawą policjanta, sprawcy jej kalectwa, a wytoczono jej sprawę karną, że jakoby bezpodstawne oskarżyła policjanta.


Co za bandytyzm policji, a to przecież tylko jeden z dziesiątek podobnych przykładów, jak policja korzysta ze swojej władczej pozycji do represjonowania przyzwoitych ludzi.

Policja nie widzi nic zdrożnego, kiedy wiesza się portrety europosłów, albo, o zgrozo, ochraniają żołnierzy, którzy publicznie kradną wieniec.

 

O takich i bardziej indywidualnych przykładach jesteśmy informowani codziennie.

Coraz częściej także, interweniujący policjanci okazują pogardę dla obywateli. Wszystko po to, aby przyzwyczaić ludzi do takiego działania i zaszczuwać propagandowo, aby uzyskać akceptacje społeczną do zastosowania każdego środka przymusu w stosunku do „nieposłusznych” środowisk.

Panie Komendancie,

gdyby nie filmy niezależnych dziennikarzy i przygodnych świadków, mordercy Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu dalej bezkarnie katowaliby niewinnych ludzi. Znamienne, że właśnie wtedy zepsuły się kamery monitoringu policyjnego i to we wszystkich pomieszczeniach. Ciekawe, że mordercy w mundurach policji otrzymali wsparcie od najważniejszych osób w państwie. Doszło do totalnego kłamstwa i kolejnych przestępstw na komisariacie, a potem w gabinetach osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli. Na szczęście nie wiedzieli, że paralizator, którym katowali Igora, miał też kamerę i nagrania wyciekły.

Podobało się tej władzy torturowanie Igora Stachowiaka, z morderczym finałem na komisariacie we Wrocławiu. Do tej pory, tuszując sprawę, władza doprowadziła do postawienia zarzutów świadkom, a nie mordercom zakatowanego niewinnego człowieka. Zarzuty dla policyjnych morderców brzmią jak pogarda dla prawa – przekroczenie uprawnień.

Zaledwie Parę dni temu policjanci zamordowali człowieka w Piwnicznej-Zdroju, bo chciał kupić piwo.

Niewiele osób wie o zastrzeleniu przez Policję Adama Czerniejewskiego – 21-letniego mieszkańca Konina. Podobnych przykładów bezwzględnej agresji policji w stosunku do obywateli jest dziesiątki.

Panie Szymczyk,

moją odrazę wywołuje Pańska postawa w stosunku do swoich poprzedników, którym bezprawnie odebrano honor i znaczna część emerytur oraz rent rodzinnych. Szczególnie podłe jest prezentowane przez Pana zadowolenie ze śmierci, co najmniej 60 byłych funkcjonariuszy państwowych, w wyniku ustawy represyjnej PiS. Jednak to dzisiaj Pan, a nie oni, służy opresyjnej władzy partyjnej.

Przemoc policjantów wobec pokojowo protestujących członków opozycji demokratycznej jest już standardem.

Nawet w rocznicę Powstania Warszawskiego czy Święta Niepodległości pokazali swoje siłowe wsparcie dla faszyzmu. Zamordowano człowieka w Warszawie, bo nie podobały mu się barierki na Krakowskim Przedmieściu miesięcznicy smoleńskiej.

Wybuch nienawiści PiS-policji politycznej i jej nadzorców wywołało nawet tak neutralne słowo, jak KONSTYTUCJA. Teraz i za nie można być zatrzymanym, spisanym, zastraszanym, mimo że wszyscy policjanci przysięgali jej przestrzegać.

Kiedy nastała epidemia i wprowadzono kuriozalne czasami zasady obrony przed nią, zadaniem policji było ich egzekwowanie. Dbanie o bezpieczeństwo, pilnowanie, upominanie i tłumaczenie jest normą, a dopiero w ostateczności karanie mandatami. Jednak Panu wyszło kompletnie na odwrót. Działania policji skoncentrowały się na zastraszaniu oraz permanentnym, kompletnie niepotrzebnym używaniu siły.

Panie J. Szymczyk,

Panu stan ustawowej epidemii i służby społeczeństwu oraz każdemu obywatelowi naszego kraju, pomylił się ze stanem wojny z obywatelami.

Zorganizował Pan policyjny terror.

Nic więc dziwnego w tym, że policja zaczęła być wręcz z dnia na dzień postrzegana jako wróg publiczny. Stała się instytucją czyniącą z opresyjnego działania cnotę.

Pan postanowił jednak zrobić karierę na twardej i bezwzględnej egzekucji nakazów władzy, pokazać ludowi, kto tu rządzi. Stworzył Pan dochodowy interes i zorganizował zawody na ukaranie największą liczbą i najdrożej sprzedanych społeczeństwu mandatów, żeby Polacy bali się wychodzić z domu.

Czy to prawda, że za sześć udokumentowanych interwencji, przeprowadzonych podczas epidemii, policjant może dostać 0,5% dodatku do emerytury?

Jeśli to prawda, to ze służby narodowi zrobił Pan sobie represyjny cyrk?

Czy może, więc dziwić, że policjanci stali się władcami ulic, duktów leśnych i ścieżek rowerowych, dla których nie ma znaczenia ściganie złodziej i przestępców, bo bardziej opłacalne jest szkalowanie przechodniów, którzy właśnie stracili pracę i walą się w gruzy ich życiowe cele?

Panie Komendancie,

Z przykrością stwierdzam, że coraz częściej niektórzy funkcjonariusze kłamią i postępują niezgodnie z prawem. Utarło się przekonanie, że funkcjonariusz, jako osoba zaufania publicznego jest wyrocznią. Jak więc obywatel ma postąpić, gdy spotka złego policjanta? Jak ma pokazać prawdę, jeżeli coraz częściej policjanci interweniują w złej sprawie?

Proszę, nie kompromitujcie tych policjantów, którzy codzienną zaangażowaną służbą w policji udowadniają słuszność i skuteczność działania we współpracy ze społeczeństwem. Znam bardzo wielu takich funkcjonariuszy.

Nasi obywatele, jak tylko zagrożenie epidemią minie, wyjdą z domów, bo chcą normalnie żyć i zaspakajać swoje potrzeby pracy, życia rodzinnego, uczestnictwa w kulturze i emocjach sportowych. Nie będziecie przecież nas wiecznie otaczać „opresyjną opieką”.

Jeżeli dzisiaj nie zmienicie postępowania, ludzie Wam tego nie zapomną. Będzie Wam trudno współpracować z cywilami, pozyskiwać wiedzę operacyjną i czerpać zadowolenia ze służby znienawidzonej przez naród.

Ludzie na lata zapamiętają, jak musieli zmagać się nie tylko z epidemią, ale i z opresją wrogiej policji. Tak przecież już było i wiemy, jak się to skończy.

Panie Komendancie, Wzywam do natychmiastowej dymisji!

Pan się nie nadaje, aby służyć społeczeństwu!

Niszczy Pan w zastraszającym tempie państwową policję do pilnowania porządku prawnego w naszym kraju i organizuje oprawców faszystowskiej partyjnej represji, z ludobójstwem w tle.

Odejdź podły człowieku, zanim naprodukujesz w Polsce nowych grobów.

Adam Mazguła

 

 

Książka "Adam Mazguła - Żołnierz gorszego sortu" dostępna w księgarniach na terenie całej Polski i w systemie sprzedaży internetowej.

Dystrybutorem książki jest Ateneum

Na terenie Wielkiej Brytanii książkę można kupić po złożeniu zamówienia TUTAJ >>>Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze


Czytaj więcej o: 
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych na stronie Wszystko o ciasteczkach.

Akceptuję