6 grudnia 2018
Dlaczego Lech Wałęsa nosi w klapie znaczek z wizerunkiem Matki Boskiej?
Czas czytania: 1 min

Wielu ludzi pyta mnie. po co mi ta Maryja w klapie?
Odpowiadam:
Złożyłem obietnice a obietnic zawsze dotrzymuje.
W czasie kiedy zaczęły się strajki '80, ruszyła pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Tam ten medalik został poświęcony przez kard. Wyszyńskiego. Po powrocie do Gdańska ludzie przyjechali do stoczni i ku mojemu zaskoczeniu podbiegła do mnie kobieta, która założyła mi ten medalik w klapę.
Nigdy nie śmiałbym sam sobie go założyć i grać w ten sposób wiarą. Otrzymałem ten Dar Modlitwy i obiecałem, że zawsze będę go ze sobą nosił. Robię to do dzisiaj.
Opracowanie: Darek Frach
Najczęściej czytane
-
1
Zemsta byłych funkcjonariuszy SB. Chcą opublikować listę homoseksualistów z PiS
-
2
Węgry i Polska blokują unijny budżet. Już sama retoryka Warszawy jest oburzająca. Polski rząd bredzi o „zniewoleniu”
-
3
Trump: „Błagała mnie o zdjęcie”. Meloni odpowiada: „Ani ja, ani Włochy nigdy nie błagamy”
-
4
Mundial 2026 – terminarz, wyniki, grupy i tabele
-
5
Niemcy przed meczem z Polską: Czeka nas najtrudniejszy mecz w pierwszej fazie Euro 2016