20 miejsc, które musisz zobaczyć, zanim umrzesz

Nieważne jest, w jak dużym stopniu kierujemy się ku nowym technologiom - koniec końców i tak zawsze będzie ciągnąć nas do natury - zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni całym tym zgiełkiem, wielkomiejskim hałasem i stresem życia codziennego.

 

 


Człowiek zmienił przyrodę w sposób nieodwracalny, ale na szczęście nie udało mu się wszystkiego zepsuć - są jeszcze nieskalane ludzką ręką niedostępne góry, przejrzyste jeziora i bajkowe wyspy. Na Ziemi jest mnóstwo miejsc zapierających dech w piersiach, których inspirujące widoki czekają tylko na nasze odkrycie.


Życie jest jednak krótkie, a pieniędzy wciąż za mało, dlatego w tym tekście nie znajdziecie 100 najfajniejszych miejsc na świecie, bo jeszcze podłamalibyście się razem z nami. Ale spoko, skończymy studia, zarobimy szmal i wszystko to zobaczymy!


KANION ANTYLOPY (USA)

 


Kanion szczelinowy znajdujący się na terenie rezerwatu Indian Nawaho w Arizonie. Miejsce jest słynne dzięki charakterystycznym snopom światła wpadającym przez szczyt Antelope.

 

WYSPY KO PHI PHI (Tajlandia)

 


Miejsce przypominające raj - tak przynajmniej myślał Leonardo DiCaprio w "Niebiańskiej plaży". Woda o żywym niebieskim kolorze, klasyczne plaże oraz dziwaczne formacje skalne - wszystko to tutaj znajdziecie.

 

SANTORINI (Grecja)

 


Wulkaniczna wyspa w Grecji znany z charakterystycznych budowli, panoramicznych widoków na morze, niesamowitych zachodów słońca oraz zabawy do białego rana.

 

MALEDIWY

 


Perła na Oceanie Indyjskim - archipelag ponad tysiąca wysp osadzonych na 26 atolach koralowych, który słynie z pięknych plaż, turkusowych raf i idyllicznego życia.
 

MACHU PICCHU (Peru)

 


To opuszczone miasto jest najwspanialszym dowodem rozwoju cywilizacji Inków. Położone 2,5 km n.p.m. w środku tropikalnego lasu budowla oszałamia swoimi murami.

 

WIELKI MUR CHIŃSKI

 


Wielki Mur ciągnie się jak ogromny smok przez wszystkie chińskie pustynie, doliny, góry oraz płaskowyże, osiągając długość 8850 km. Jedna z najsłynniejszych budowli na świecie, nie tylko ze względu na swoją doniosłość i historyczne znaczenie.

 

ISLANDIA

 


Piękny kraj oferujący pełen przekrój przyrody - od lodowców i wulkanów po wodospady i gejzery.

 

BORA-BORA

 


Koralowy atol położony na wyspiarskim terytorium Polinezji Francuskiej. Miejsce znane przede wszystkim dzięki pięknej turkusowej lagunie oraz niezwykłej faunie pełnej tropikalnych ryb.

 

THE WAVE (USA)

 


Oszałamiające wizualnie formacje skalne z piaskowca na przełomie stanów Arizona i Utah.

 

PETRA (Jordania)

 

Ruiny miasta w płd.-zach. Jordanii to jeden z nowych cudów świata. Królestwo Nabatejczyków 2000 lat temu było ważnym węzłem handlowym zaopatrującym w wełnę i przyprawy cały świat.

 

KRYSZTAŁOWA JASKINIA (Meksyk)

 


Położona 300 m pod ziemią kopalnia Nanca w stanie Chihuahua jest niezwykła ze względu na swoje gigantyczne (największe znalezione na Ziemi) kryształy z selenitu.
 

JEZIORO MORAINE (Kanada)

 


Piękne glacjalne jezioro w Parku narodowym Banff pełnię swojego uroku osiąga w czerwcu, gdy przez zjawisko refrakcji światła osiąga najbardziej intensywny kolor.

 

WIELKI KANION KOLORADO (USA)

 


Przełom rzeki Kolorado z jego wspaniałym krajobrazem daje do myślenia swoimi rozmiarami - jest długi na 446 km, szeroki na 29 km i osiąga głębokość 1,6 km.

 

BERRY HEAD ARCH (Kanada)

 


Zapierający w dech piersiach łuk nad morzem położony na szlaku Spurwink we wschodniej Kanadzie.

 

DOLINA MONUMENTÓW (USA)

 


Położona na granicy stanów Arizona i Utah dolina charakterystyczna dzięki niezliczonym wzgórzom otoczonym przez pustynny piach.

 

PLITVICE (Chorwacja)

 


Park Narodowy Jezior Plitwickich - w jego skład wchodzi 16 jezior krasowych połączonych ze sobą wodospadem

 

PREIKESTOLEN (Norwegia)

 


Kwadratowy, płaski klif położony 604 m n.p.m. to jedna z największych atrakcji turystycznych kraju fiordów..

 

PAMUKKALE (Turcja)

 


Miejscowość słynna ze swojego "bawełnianego zamku" - wapiennych skał tworzących tarasy, z których wypływają gorące źródła.

 

WYSPA SOKOTRA (Jemen)

 


Geologiczny fenomen - odizolowanie tej wyspy na Morzu Arabskim oraz suchy i gorący klimat wytworzyły tam niespotykaną nigdzie indziej roślinność.

 

JEZIORO GENERAL CARRERA (Argentyna, Chile)

 


Krystalicznie niebieskie jezioro na granicy dwóch państw w Ameryce Południowej słynne nie tylko ze swojego piękna, ale i połowów pstrągów oraz łososi.

 

dlastudenta.pl

 

Polecamy takze:

 

Geny szaleństwa, czyli co nas pcha w podróż dookoła świata, w tajgę, dżunglę i na pustynię

Pamiętacie skecz Monty Pythona o tym, jak księgowy chce zostać poskramiaczem lwów? Tu znajdziecie parę rad dotyczących tego, jak zostać takim poskramiaczem lwów.  CZYTAJ DALEJ

 

Najdziwniejszy kraj w Europie

Z macedońskiej Ochrydy widać już było Albanię. Patrzyłem na nią z okna mojej kwatery. Wyglądało to tak: wąskie uliczki i czerwona dachówka miasteczka, kamienne klasztory, a w perspektywie, ponad tym wszystkim - jezioro. Nie po horyzont, ale po Albanię właśnie. Po albańskie miasto Pogradec. CZYTAJ DALEJ

 Oferta sponsorowana