Szukaj w serwisie

×
26 marca 2017

W niedzielę skoczkowie narciarscy zakończyli sezon. Polacy z Pucharem Narodów!

Skoczkowie narciarscy zakończyli sezon. Niedzielny konkurs indywidualny w Planicy był ostatnim. Biało-czerwoni dopełnili dzieła i zdobyli Puchar Narodów. Kamil Stoch uplasował się na piątym miejscu, a zawody wygrywał rewelacyjny Stefan Kraft.

Przed niedzielnym konkursem na skoczni Letalnica w Planicy kwestia Kryształowej Kuli była w zasadzie rozstrzygnięta. Stefan Kraft miał 84 punkty przewagi nad Kamilem Stochem i tylko wielki kataklizm mógłby mu odebrać główne trofeum w Pucharze Świata.

Mimo że Stoch zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, Polacy mieli powody do świętowania. Polska drużyna w klasyfikacji łącznej Pucharu Narodu zgromadziła 5833 punkty. Drugą Austrię wyprzedziliśmy o 247 punktów. Na trzecim stopniu podium znalazła się ekipa Wernera Schustera, czyli Niemcy.

To największy, oprócz złotego medalu konkursu drużynowego mistrzostw świata w Lahti, grupowy sukces reprezentacji Polski. Do dziś na podium Pucharu Narodu stanęliśmy raz i było to trzecie miejsce sezonu 2010/2011.

Ojcem sukcesu naszej reprezentacji już został okrzyknięty Austriak Stefan Horngacher, który w marcu ubiegego roku zastąpił Łukasza Kruczka.