Londyn oczami Claude Friese-Greene z 1927 i 85 lat później, niemal dokładnie z tych samych miejsc
W 1927 roku filmowiec Claude Friese-Greene podróżował po Wielkiej Brytanii ze swoją nową kolorową kamerą. Podróż zakończył w Londynie zachowując na swoim filmie wygląd miasta z lat dwudziestych dwudziestego wieku.
Po latach Brytyjski Instytut Filmowy (BFI) odrestaurował niezwykły film Claude Friese-Greene'a.
85 lat później, w 2013 roku, Simon Smith idąc śladami Friese-Greene'a z 1927 roku spróbował ukazać Londyn dokładnie z tych samych miejsc. Porównał miasto na przestrzeni kilkudziesięciu lat dzięki czemu możemy zobaczyć jak wiele, bądź niewiele zmieniło się w Londynie.
- Przez ostatnie sześć miesięcy starałem się uchwycić każde z ujęć Claude Friese-Greene'a stając w tych samych miejscach, używając jednak najnowszych odpowiedników jego kamery i obiektywów - wyjaśnia Simon Smith.
Jak wyglądał Londyn oczami Claude Friese-Greene z 1927 roku i 85 lat później niemal dokładnie w tych samych miejscach, zobaczcie sami:
(df) thefad.pl
Opracowanie: Darek Frach
Najczęściej czytane
-
1
Tarczyca i waga: co naprawdę wiadomo, a co jest mitem
-
2
Voyager 1 powoli gaśnie. NASA wyłączyła jeden z ostatnich instrumentów sondy
-
3
Nawrocki nie spotka się z Macronem. Pałac oskarża Tuska, rząd zaprzecza
-
4
Hierarchia aktów prawnych w Polsce
-
5
„Zrobił z siebie idiotę”. Czarzasty rozlicza Nawrockiego po klęsce Orbána
