Szukaj w serwisie

×
5 października 2017

Eliminacje Mistrzostw Świata 2018: Polacy pokonali Armenię 6:1

Reprezentacja Polski pokonała w siódmej kolejce eliminacji Mistrzostw Świata Armenię 6:1.

Eliminacje Mistrzostw Świata 2018 Polacy pokonali Armenię 61

Mecz z Armenią zaczął się dla nas bardzo dobrze. Wynik już w drugiej minucie otworzył Kamil Grosicki. W 18. minucie szans Ormiańskiemu bramkarzowi nie dał Robert Lewandowski, który pewnie wykonał rzut wolny sprzed linii pola karnego.

W 25. minucie jeden z piłkarzy gospodarzy w zamieszaniu pod bramką podał piłkę własnemu bramkarzowi. Za to niedozwolone zagranie sędzia podyktował rzut wolny pośredni w odległości zaledwie pięciu metrów od linii bramkowej. Ormianie ustawili szczelny mur, ale Lewandowskiemu udało się umieścić piłkę w siatce.

Przy wyniku 3-0 wyróżniał się piłkarz Manchesteru United Henrich Mchitarjan w 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Howhannes Hambardzumjan zdobył bramkę dla gospodarzy.

W 58. minucie czwartą bramkę dla biało-czerwonych strzałem sprzed pola karnego zdobył Kuba Błaszczykowski.

Zaledwie sześć minut później hat-tricka skompletował Lewandowski, zdobywając tym samym 50. bramkę w reprezentacji.

Szóstą bramkę dla reprezentacji zdobył Rafał Wolski.

Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski, który dzięki swojemu hat-trickowi wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów Włodzimierza Lubańskiego i i stał się najlepszym strzelcem w historii polskiej reprezentacji.

Świetny mecz rozgrywał Kuba Błaszczykowski, urządzający sobie slalomy między rywalami.

Nasza drużyna z dorobkiem 22 punktów umocniła się na prowadzeniu w grupie E. Na Mistrzostwa Świata możemy awansować już dzisiaj. Wszystko zależy od wyniku meczu Czarnogóra – Dania.